دستگاه کنترل سالن پرنده

دستگاه کنترل سالن پرنده

هوشمند سازی سالن پرندگان زینتی

پرورش پرندگان زینتی یکی از مشاغل پر سود و کم دردسر بوده ، و نسبت به سایر ماکیان نیازمند سرمایه ی بالا نیست ، چرا که با کمترین تجهیزات می توان وارد بازار رقابتی پرورش از این قبیل پرندگان شد. یکی از مهمترین مولفه ها در پرورش پرندگان زینتی کنترل دما ، رطوبت و نور محیط پرورش این پرندگان می باشد. شرایط باید به گونه ای باشد که محیط زندگی طبیعی پرنده شبیه سازی شود.

http://www.upsara.com/images/a727026_.jpg

دمای مناسب دمایی است که در آن پرنده بهترین تولید را از خود نشان داده و در آسایش باشد ، بنابراین جهت بازدهی هرچه بهتر باید دمای محیط دائما تحت کنترل باشد. علاوه بر این یکی از عواملی که ارتباط نزدیکی با دمای سالن پرورش دارد رطوبت است. رطوبت مناسب ، درصدی از رطوبت است که در مجاورت آن طیور بهترین تبادلات تنفسی را انجام داده و بالاترین مقاومت را در مقابل ویروس‌ ها و باکتری‌ ها از خود نشان می دهند. گرم بودن بیش از حد سالن باعث کاهش مصرف دان شده و در نتیجه رشد و یکنواختی گله کاهش می یابد و تعداد تلفات به علت نقص در سیستم قلبی عروقی جوجه ها افزایش می یابد. از طرفی قرارگیری جوجه ها در معرض سرما در روزهای ابتدایی پرورش موجب افزایش تلفات ، استرس ، کاهش آب بدن و سرعت رشد کند و عارضه آسیت می شود.

کاسکو وحشی | آریا طیور | تولید و پخش تخم نطفه دار و دستگاه های جوجه کشی

جهت کنترل لحظه به لحظه و دقیق دما ، رطوبت و نور سالن ، وجود یک سیستم هوشمند منطق پذیر ، می تواند بهترین راه حل باشد. بخصوص سیستمی که وقتی شما در سالن حضور ندارید ، وضعیت سالن را به اطلاع شما برساند !

سیستم هوشمند کنترل دما و رطوبت سالن پرورش پرندگان زینتی

>> مشاهده مشخصات فنی و سفارش محصول

دستگاه فوق یک سیستم هوشمند دارای 6 خروجی جهت اتصال به رطوبت ساز ، هیتر ، فن ، کولر ، روشنایی و سایر تجهیزات الکتریکی سالن می باشد. دستگاه قادر است توسط سنسور دیجیتالی دقیق خود دما و رطوبت سالن را با دقت بالا اندازه گیری کرده و مطابق دما و رطوبتی که شما برای آن تنظیم نموده اید ، برای کنترل این تجهیزات اقدام کند. دستگاه فوق با معدل گیری پیوسته از دما و رطوبت سالن شما رفتار خروجی ها را تنظیم و کنترل می کند. علاوه بر این دستگاه دارای درگاه سیم کارت و یک ماژول ارتباطی برای برقراری ارتباط از فاصله دور می باشد. پرورش دهنده می تواند در هرکجای کشور باشد بواسطه ی SMS و نرم افزار اندروید با دستگاه ارتباط برقرار نموده و علاوه بر مشاهده ی دما و رطوبت سالن خود بر روی تلفن همراه ، از کارکرد تجهیزات متصل به دستگاه نیز اطلاع پیدا کند.

این دستگاه قادر است تغییرات غیرمجاز و خطرناک احتمالی در سالن پرورش را مانند کاهش یا افزایش شدید دما ، قطعی برق یا خاموشی احتمالی سیستم ها را بوسیله ی تماس و ارسال پیامک به پرورش دهنده مخابره کند و از تلفات احتمالی جلوگیری به عمل آورد. این ناظر منطق پذیر می تواند یک انتخاب هوشمندانه و اقتصادی در راستای یک تولید موفقیت آمیز و حرفه ای باشد.

Digital Clock

وجود ساعت داخلی با باتری ذخیره ، این امکان را برای پرورش دهنده فراهم خواهد نمود که زمان بندی روزانه و هفتگی جهت ایجاد دما و رطوبت متغییر در طول روز را انجام داده و ساعات روشن و خاموش شدن روشنایی سالن را مشخص نماید.

شرکت سازنده ی دستگاه : الکترو دلتا کنترل

WWW.TERONIX.IR

ارسال نظر
  • - نظرات شامل انتقادات ، پیشنهادات و سوالات شما راجع به محصولات و خدمات شرکت می باشند.
  • - نظرات شما و سایر بازدید کنندگان در این قسمت منتشر خواهند شد.
  • - ایمیل شما محفوظ مانده و منتشر نخواهد شد.